ProTIG 2000W AC/DC [źródło, chłodnica, wózek]

6 644,82 zł netto

8 173,13 zł brutto

PROTIG2000WACDC-TOWER

ProTIG 2000W AC/DC [źródło, chłodnica, wózek]ProTIG 2000W AC/DC – ZAAWANSOWANA I WIELOZADANIAOWA SPAWARKA TIG AC/DC Z PULSEMSPARTUS® ProTIG 2000W AC/DC to wysokiej klasy, nowoczesna spawarka inwertorowa, skonstruowana w oparciu o tranzystor IGBT. Umożliwia spawanie TIG AC / TIG DC oraz MMA, prądem o natężeniu do 200A. Zasilana jest z sieci jednofazowej 230V. Urządzenie daje szeroki wachlarz możliwości dla wyżej wymienionych metod łączenia metali.SPAWANIE TIGSPARTUS® ProTIG 2000W AC/DC oferuje wszechstronne opcje spawania metodą TIG AC i TIG DC, dostarczając spawaczom możliwość wyboru najodpowiedniejszego sposobu zajarzenia łuku – wysokiej częstotliwości (HF) lub Lift. Dodatkowo, maszyna jest wyposażona w funkcję spawania prądem pulsującym, co czyni ją idealnym narzędziem do pracy z bardzo cienkimi blachami i aluminium, gwarantując wysoką jakość i precyzję spoin.Urządzenie posiada funkcje wpierające proces spawania w metodzie TIG, takie jak:Wybór kształtu przebiegu AC: Dostępne są trzy

Więcej szczegółów

ProTIG 2000W AC/DC [źródło, chłodnica, wózek]

ProTIG 2000W AC/DC – ZAAWANSOWANA I WIELOZADANIAOWA SPAWARKA TIG AC/DC Z PULSEMSPARTUS® ProTIG 2000W AC/DC to wysokiej klasy, nowoczesna spawarka inwertorowa, skonstruowana w oparciu o tranzystor IGBT. Umożliwia spawanie TIG AC / TIG DC oraz MMA, prądem o natężeniu do 200A. Zasilana jest z sieci jednofazowej 230V. Urządzenie daje szeroki wachlarz możliwości dla wyżej wymienionych metod łączenia metali.SPAWANIE TIGSPARTUS® ProTIG 2000W AC/DC oferuje wszechstronne opcje spawania metodą TIG AC i TIG DC, dostarczając spawaczom możliwość wyboru najodpowiedniejszego sposobu zajarzenia łuku – wysokiej częstotliwości (HF) lub Lift. Dodatkowo, maszyna jest wyposażona w funkcję spawania prądem pulsującym, co czyni ją idealnym narzędziem do pracy z bardzo cienkimi blachami i aluminium, gwarantując wysoką jakość i precyzję spoin.Urządzenie posiada funkcje wpierające proces spawania w metodzie TIG, takie jak:
  • Wybór kształtu przebiegu AC: Dostępne są trzy opcje – prostokątny, sinusoidalny, trójkątny – co pozwala na dostosowanie parametrów spawania do konkretnych wymagań materiałowych.
  • Regulacje: balansu AC, częstotliwości prądu i pulsu, szerokości impulsu oraz prądu impulsu, co zapewnia doskonałą kontrolę nad procesem spawania.
  • Regulacje czasu opadania i narastania prądu: Umożliwia optymalizację dynamiki łuku spawalniczego, co jest kluczowe przy skomplikowanych spoinach.
  • Spawanie SingleSPOT i MultiSPOT: Te opcje pozwalają na dokładne spawanie punktowe, idealne do precyzyjnych zastosowań w przemyśle.
  • Tryb pracy 2T/4T: Ułatwia kontrolę i zapewnia komfort pracy, zarówno przy krótkich, jak i długotrwałych projektach spawalniczych.


Dzięki tym zaawansowanym funkcjom, SPARTUS® ProTIG 2000 AC/DC staje się nieocenionym narzędziem dla profesjonalistów, którzy oczekują najwyższej jakości i adaptacji do różnorodnych warunków pracy. SPAWANIE MMASPARTUS® ProTIG 2000W AC/DC oferuje wszechstronne możliwości spawania metodą MMA, zarówno w trybie AC, jak i DC, co czyni je doskonałym wyborem dla różnorodnych zastosowań. Urządzenie jest wyposażone w funkcje wspomagające, które znacząco ułatwiają i optymalizują proces spawania:
  • Hot Start (Gorący Start): Ułatwia początkowe zajarzenie elektrody, co jest szczególnie pomocne przy spawaniu trudniejszych materiałów, zapewniając płynny start i stabilny łuk od samego początku.
  • Arc Force (Regulacja Dynamiki Łuku): Automatycznie dostosowuje intensywność łuku spawalniczego, co ułatwia spawanie w trudno dostępnych miejscach lub w pozycjach wymuszonych. Zapewnia to większą kontrolę nad procesem spawania, minimalizując ryzyko wystąpienia wad spoiny.


Te funkcje, wbudowane w SPARTUS® ProTIG 2000W AC/DC, gwarantują wyższą jakość spawów oraz komfort i łatwość użytkowania, nawet podczas wykonywania najbardziej wymagających zadań spawalniczych.

 KANAŁY PAMIĘCISPARTUS® ProTIG 2000W AC/DC wyposażony jest w 10 kanałów pamięci, które stanowią kluczowe narzędzie dla każdego profesjonalisty, pozwalające na szybkie i efektywne zarządzanie procesem spawania. Dzięki tej funkcji, spawacz ma możliwość zapisania i szybkiego przywoływania najczęściej używanych ustawień maszyny, co znacząco usprawnia pracę i pozwala na oszczędność czasu podczas zmiany parametrów spawania między różnymi projektami lub materiałami.STEROWANIESPARTUS® ProTIG 2000 AC/DC posiada szeroki wybór możliwości sterowania, zależnie od preferencji spawacza. Urządzenie jest kompatybilne z uchwytami TIG sterowanymi za pomocą mikrowyłącznika 4B (UP&DOWN) lub potencjometra. ProTIG 2000 AC/DC oferuje również możliwość sterowania nożnego przewodowego oraz bezprzewodowego za pomocą specjalnie zaprojektowanego pilota. 

  CHŁODZENIESPARTUS® ProTIG 2000W AC/DC oferuje elastyczną opcję chłodzenia, umożliwiającą pracę zarówno z chłodzeniem gazowym, jak i za pomocą zintegrowanej chłodnicy. Wystarczy przełączyć tryb na panelu sterowania, aby dostosować system chłodzenia do bieżących potrzeb i warunków pracy.MOBILNY ZESTAW NA WÓZKUSPARTUS® ProTIG 2000W AC/DC jest dostarczany w zestawie ze zintegrowaną chłodnicą montowaną na praktycznym wózku. Ta wygodna i funkcjonalna konfiguracja nie tylko znacząco poprawia mobilność całego zestawu, ale także zwiększa efektywność chłodzenia, co jest kluczowe przy dłuższych sesjach spawalniczych. Dzięki lepszemu odprowadzaniu ciepła, spawacze mogą pracować dłużej bez ryzyka przegrzania sprzętu, co przekłada się na wyższą wydajność i dłuższą żywotność urządzenia. Dodatkowo, mobilność zestawu umożliwia łatwe przemieszczanie między różnymi stanowiskami pracy, co jest szczególnie wartościowe w zmiennych warunkach przemysłowych.GWARANCJAOkres gwarancyjny na urządzenia serii SPARTUS® Pro wynosi do 36 miesięcy. SPARTUS® ProTIG 2000W AC/DC to wielofunkcyjne źródło spawania, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zapewnia precyzję, efektywność i trwałość, dzięki czemu jest niezastąpionym narzędziem w każdym profesjonalnym środowisku spawalniczym.
  • Czas dostawy: 3 dni
Czas dostawy3 dni

Zobacz też