Przyłbica samościemniająca Sherman-profi V5a czarna

269,92 zł netto

332,00 zł brutto

7812278

czas realizacji 2-5 dni roboczych

  • Automatyczna przyłbica spawalnicza Sherman-profi V5a przeznaczona jest do ochrony oczu i twarzy przed iskrami, odpryskami i szkodliwym promieniowaniem podczas spawania elektrycznego i gazowego, lutospawania, lutowania, cięcia tlenem oraz szlifowania.
  • Automatyczny filtr zaciemniający po zajarzeniu łuku samoczynnie zmienia się z jasnego na ciemny, a po zakończeniu spawania ponownie staje się jasny.
  • Przyłbica V5a posiada dwa zewnętrzne pokrętła umożliwiające regulację stopnia zaciemnienia od 4 do 13 wg DIN oraz płynną regulację czułości reakcji fotoczujników na intensywność łuku podczas spawania, a także dwa zewnętrzne przełączniki pozwalające na trójpozycyjną regulację czasu opóźnienia przełączania stanu ciemny/jasny i zmianę trybu pracy. Filtr zaciemniający posiada najwyższą klasę optyczną zapewniając pełne bezpieczeństwo spawacza. Wyposażony jest w cztery fotoczujniki, co ma szczególne znaczenie podczas spawania niskimi prądami.
  • Dzięki dużemu wizjerowi o wymiarach 100 x 62mm przyłbica V5a posiada wyjątkowo duże pole widzenia. Ponadto możliwe jest całkowite odchylenie filtra zaciemniającego, co znacząco zwiększa kąt widzenia i jest szczególnie przydatne w przypadku wykonania precyzyjnych czynności lub pracy w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.
  • Przyłbica V5a wyposażona jest w zaawansowane, komfortowe i ergonomiczne nagłowie, umożliwiające idealne dopasowanie oraz pełną regulację położenia przyłbicy. Specjalny system odchylania zmienia środek ciężkości przyłbicy względem głowy spawacza.
  • Po wyborze funkcji szlifowania filtr zaciemniający przełącza się w stan jasny bez opcji regulacji zaciemnienia.
  • Na wewnętrznym panelu sterowniczym znajduje się przycisk "Test" pozwalający sprawdzić stan naładowania baterii i poprawność działania filtra zaciemniającego.
  • Pod względem zaawansowania technologicznego, parametrów technicznych oraz jakości wykonania przyłbica porównywalna jest z produktami takich firm, jak Speedglas, Optrel itp.
Zakres zaciemnienia4 -13 wg DIN
Czas przełączania - jasny/ciemny [s]1/30000
Czas przełączania - ciemny/jasny [s]0,3 - 0,9 (skokowe)
Regulacja czułościPłynna
Spawanie/SzlifowanieTAK/TAK
Ilość fotoczujników4
Pole widzenia [mm]100 x 65
Ochrona UV/IR16 wg DIN
Zaciemnienie w stanie jasnym3 - 3,5 wg DIN
Klasa optyczna filtra1/1/1/1
ZasilanieFotoogniwo
Włączanie/wyłączanieAutomatyczne
Temperatura pracy [°C]-5 ÷ +55
Masa [kg]0,54

Zobacz też