Spawarka inwertorowa ARC 250C

1 094,00 zł netto

1 345,62 zł brutto

SINW-ARC250C

Spawarka inwertorowa serii Sherman-profi jest nowoczesnym, w pełni profesjonalnym urządzeniem przeznaczonym dla firm o dużym wykorzystaniu technologii spawalniczych. Spawarka ARC 250C wykonana jest w technologii IGBT w oparciu o najnowsze rozwiązania konstrukcyjne stosowane przez wiodących światowych producentów urządzeń spawalniczych. Pozwoliło to na uzyskanie wysokich parametrów pracy w cyklu 60%. Urządzenie ARC wyposażone jest w funkcję VRD redukującą napięcie biegu jałowego, znacznie minimalizując ryzyko porażenia prądem elektrycznym. ARC 250C wyposażona jest w funkcję TIG LIFT i regulowaną funkcję HOT START. Inwertor ARC 250C posiada regulowany ARC FORCE oraz wyposażony jest dodatkowo w wyświetlacz cyfrowy wskazujący prąd spawania. Spawarka doskonale spisuje się przy spawaniu stali zwykłych i stopowych oraz aluminium i jego stopów. Urządzenie objęte jest 12 miesięczną gwarancją importera oraz posiada deklarację zgodności CE.

Więcej szczegółów

czas realizacji 1-2 dni roboczych

Prostownik spawalniczy ARC 250C służy do spawania ręcznego stali konstrukcyjnych elektrodami otulonymi (metoda MMA). Umożliwia również spawanie metodą TIG z zajarzeniem łuku przez potarcie (po zastosowaniu dodatkowego uchwytu). Jest to urządzenie inwertorowe drugiej generacji, produkowane z najbardziej zaawansowanych technologicznie podzespołów wykonanych w technologii IGBT.
Zastosowanie techniki inwertorowej spowodowało znaczne zmniejszenie wymiarów oraz masy urządzeń, co umożliwia ich eksploatację w miejscach szczególnie trudnodostępnych.
Urządzenie wyposażone jest w przełącznik funkcji VRD umożliwiający pracę w opcjonalnym trybie stanu jałowego:
· napięcia 65V,
· bezpiecznego napięcia 9V, minimalizującego ryzyko porażenia prądem elektrycznym.
Spawarka posiada również regulowaną funkcję HOT START ułatwiającą zajarzenie łuku.
ARC 250C przeznaczony jest do spawania elektrodami o średnicy 2,5 – 4mm

PARAMETRY TECHNICZNE

Napięcie zasilania

AC 3x400V 50Hz

Maksymalny pobór mocy

9,2 kVA

Znamionowy prąd spawania / cykl pracy

250 A / 60%

Zakres regulacji prądu spawania

30-250 A

Sposób regulacji prądu spawania

Płynny

Napięcie jałowe 65 V

65 V

Maksymalny pobór prądu

14 A

Masa

14 kg

Wymiary

450 x 190 x 320 mm

Zobacz też